Vítejte na stránkách IV. třídy

18. 10. 2023

Milí rodiče děvčat z úterní Zašívárny, s děvčaty jsme se domluvily, že budeme začínat v 7h. Takže od příště se sejdeme už v 7h. Moc se těším.-)

17. 10. 2023

Milí rodiče páťáků, dnes dostaly děti zadání Matematické olympiády. Do pátku se mají rozhodnout, zda se soutěže zúčastní. Na vás by pak bylo děti přihlásit na stránkách www.matematickaolymiiada.cz Určitě doporučuji, aby to děti zkusily. Řešení prvních tří úloh můžou odevzdávat do 15. 11. 2023, dalších tří úloh pak do 5. 1. 2024. Řešení děti píší tak, aby bylo možno sledovat jejich myšlenkový postup, podrobně ať vysvětlí, jak uvažovaly. Úlohy by měly děti řešit úplně samostatně bez vaší pomoci.

13. 10. 2023

Milí rodiče, moc děkuji, že dětem pomáháte se zprávičkami do vlastivědy. Dozvěděli jsme se díky nim tolik zajímavého:-) Děti je mají krásně zpracované a umí je vždy plynule přečíst. Je to i vaše zásluha. Moc děkuji:-)

Po podzimních prázdninách si napíšeme test na kraje, které jsme probrali. Bude formou doplňovačky. Věřím, že se všem dětem povede:-)

V matematice máme se čtvrťáky zvládnuté násobení a dělení deseti a stem. Násobilka se den ode dne zlepšuje a dnešní geometrie byla úžasná! Děti pochopily sčítání a odčítání úseček:-) Páťáci bezvadně dělí jednociferným dělitelem. Včerejší pětiminutovka byla jasným důkazem, že učivo mají v malíčku. Díky vám:-)

5. 10. 2023

Od příštího týdne si přesuneme geometrii na pátek, tzn., že pondělí až čtvrtek bude aritmetika, v pátek geometrie. Takto to bude bývat už napořád.  Pětiminutovky budeme psát vždy ve čtvrtek. Prosím, připomeňte dětem, aby si braly na pátek pravítka, ořezané tužky a kružítko. Děkuji:-)

29. 9. 2023

Matematika

Milí rodiče, máme za sebou měsíc září. I když to bylo pro děti náročné, zvlášť přechod ze třetí do čtvrté třídy, zvládly to bezvadně. Podle pátečních pětiminutovek mají představu, co jim ještě stoprocentně nejde a co už mají v malíčku:-) Začneme zařazovat skupinovou práci, aby si děti mohly samy zvolit tempo a vystřídaly se tak u činností, které ve větší skupině nestíhají. Těším se na všechno, co nás společně čeká:-) P.S. Tip pro všechny: určitě neuškodí procvičování násobilky v jakékoli podobě:-)

Vlastivěda

Moc děkuji, že dětem pomáháte se zprávičkami do vlastivědy. Dozvěděli jsme se spoustu nového. Od zajímavostí z vesmíru i České republiky, přes informace o našich státních hranicích, domácích mazlíčcích až po reportáž z výletu do Anglie. Bylo to skvělé! Jelikož máme dvě zprávičky za hodinu, děti se vystřídají cca po měsíci. Vyjde na ně tedy jedna zprávička měsíčně. Prosím, kdyby jim docházela inspirace, dodejte jim ji spolu s pomocnou rukou. Moc děkuji:-)

25. 9. 2023

Prosím, aby děti donesly do třídy krabičku papírových kapesníčků. Už jsou potřeba:-) Děkuji moc.

21. 9. 2023 Rodičovské schůzky

Milí rodiče, moc děkuji, že jsem se s vámi mohla poznat, děkuji za spolupráci a váš milý přístup. Kdybyste cokoli potřebovali, jsem vám k dispozici na mobilu i osobně. Přeji příjemný víkend:-) vh

1) Absence žáků musí být omluvena písemně do ŽK. Třídní učitel může omluvit absenci do 5 dnů včetně, ředitel školy 6 a více dnů.

2) Podzimní slavnost s drakiádou proběhne 13. 10. 2023. Děti se můžou zapojit do soutěže s draky a přinést vlastnoručně vyrobenou podzimní dekoraci. Uvítáme i připravené dobrůtky z podzimních surovin na ochutnání. Pro děti bude připraven zdarma čaj a špekáček. Další občerstvení též zajištěno.

3) Sběr papíru proběhne v polovině října. Bližší informace najdete včas v sekci Akce.

4) V pátek 29. 9. 2023 půjdeme na školní vycházku. V případě špatného počasí si uděláme program ve třídě. Konec vyučování bude ve 12 hod. Obědy i družina budou fungovat jako obvykle.

5) I v tomto školním roce budeme jezdit v zimě bruslit. Plavání bude až ve školním roce 2025/2026.

6) Na dopravní hřiště půjdeme 15. 11. 2023.

7) Logická olympiáda - kdo má zájem, přihlašujte svoje děti na www.logickaolympiada.cz

8) Platba za pracovní sešity pro 4. ročník 957,- Kč a pro 5. ročník 1028,- Kč.

9) Převlékání do VV a TV dětem připomínám, ale nenutím je:-))

10) Platba za družinu 70,- Kč/měsíc. Více info u paní družinářky.